WCDO - Nadzieja wspólczesnej medycyny - Oxetic Medical system

tel: 32 440-99-88 / 731-161-444

O Reishi


IMG_0122 Grzyb Reishi zwany również jako Ganoderma lucidum, a także Lingzhi jest nadzieją dla współczesnej medycyny. Współczesne badania potwierdzają, iż zawarte w grzybie Reishi składniki pozytywnie wpływają na poprawę jakości zdrowia i przedłużenie życiaGanoderma wykazuje działanie immunostymulujące, hipotensyjne, przeciwalergiczne, antywirusowe, przeciwzapalne, hipoglikemiczne, a przede wszystkim przeciwnowotworowe.

Współczesna medycyna coraz więcej uwagi poświęca chorobie cywilizacyjnej XX wieku, jaką jest alergia. Ganoderma wykazuje działanie przeciwhistmiowe w obrębie alergii o różnych etiologiach. Zmniejsza reakcję alergiczną w astmie oskrzelowej, alergiach skórnych, alergii na leki. Obecnie w niektórych krajach, preparat Reishi uznawany jest za lekarstwo i znajduje się na urzędowej liście leków. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości stanie się on fundamentem medycyny naturalnej w niedocenianej go dotychczas reszcie świata. Więcej informacji na temat Reishi znaleźć można w książce „Reishi – nadzieja współczesnej medycyny” wyd. Kwieciński oraz w innych publikacjach dr n. med. A. Kwiecińskiego.

Właściwości


Grzyby Reishi wykazując działanie przeciwnowotworowe i stymulując układ odpornościowy w znaczącym stopniu poprawiają jakość życia osobom cierpiącym na choroby nowotworowe. Zmniejszają objawy choroby, w wielu przypadkach prowadząc do całkowitego wyzdrowienia, a tym samym przedłużenia życia. Preparaty w skład których wchodzi Ganoderma, nie wykazują skutków ubocznych, jednocześnie niwelując uporczywe skutki uboczne charakterystyczne dla takich metod leczenia jak radio- i chemioterapia.

Reishi wykazuje również zdolność obniżenia poziomu cholesterolu i triglicerydów, które stanowią główne czynniki rozwoju chorób sercowo-naczyniowych. W trakcie stosowania preparatów Ganoderma lucidum dochodzi do znacznej redukcji frakcji LDL cholesterolu, oraz do zwiększenia ilości frakcji HDL cholesterolu. Za właściwości te odpowiadają triterpeny. Badania kliniczne potwierdzają, iż grzyby Reishi wpływają na obniżenie lepkości krwi tym samym zapobiegając tworzeniu się skrzepów. Dzieje się tak gdyż dochodzi do zmniejszenia agregacji płytek krwi. Czynnikiem odgrywającym decydującą role w tym procesie jest adenozyna, będąca jednym z czynników farmakologicznie czynnych zawartych w grzybach Reishi. Takie właściwości Ganodermy wpływają na zmniejszenie ryzyka zachorowań na tętniaki, wylewy krwi do mózgu, oraz niektóre choroby serca.

Reishi wykazuje właściwości immunostymulujące i immunomodulujące. Zawarte w nim składniki wpływają na zwiększenie produkcji i aktywności limfocytów, cytokin, oraz makrofagów. Zwiększenie aktywności makrofagów wpływa na niszczenie wszelakich patogenów takich jak bakterie, wirusy, drożdże, czy też komórki nowotworowe, ale również ułatwia usuwanie z organizmu szkodliwych związków toksycznych i końcowych produktów przemiany materii, stanowi tym samym tarczę obronną organizmu.

Zastosowanie


Grzyby Reishi mogą zwiastować nadejście nowej ery w profilaktyce i leczeniu raka.
Stosowanie preparatów z Ganoderma lucidum wykazało pozytywne wyniki w leczeniu wielu nowotworów m. in.:

  • guz mózgu 5cm (znaczne zmniejszenie wielkości guza, odzyskanie przytomności, odzyskanie pamięci),
  • rak płuca będący przerzutem po operacyjnym usunięciu nowotworu piersi (całkowity zanik komórek nowotworowych w płucu po 6-cio miesięcznej kuracji),
  • rak piersi z przerzutami do kości (zdecydowana poprawa jakości życia, powrót do samodzielnego funkcjonowania),
  • rak odbytnicy z przerzutami na wątrobę (zmniejszenie guza, poprawa ogólnego stanu zdrowia),
  • rak trzustki (stosowanie esencji Ganoderma lucidum w połączeniu z witaminą C – całkowity powrót do zdrowia).

Oprócz immunoterapii nowotworów, preparat Reishii stosowany jest również do leczenia boreliozy, chorób z autoagresji, zespołu przewlekłego zmęczenia i chorób skóry, a także objawów menopauzy i andropauzy.

Dawkowanie


Dawkowanie REISHI (Ganoderma Lucidum) powinien ustalać wyłącznie lekarz posiadający doświadczenie w ganoterapii.