WCDO - Nadzieja wspólczesnej medycyny
tel: 32 440-99-88 / 731-161-444

Dr n. med. Adam Kwieciński


Lekarz, biolog medyczny, doktor nauk medycznych, w szczególności zajmuje się immunobiologią, neurobiologią i biologią nowotworów.

Nauczyciel akademicki i wykładowca, Adiunkt i były Prorektor Wyższej Szkoły im.Tyszkiewicza w Bielsku-Białej, założyciel wydziału Kosmetologii. W latach 90-tych Prezes Federacji Konsumentów w Katowicach gdzie m.in. prowadził Krajową Kampanię Antynikotynową. Związany z Katedrą i Zakładem Farmakologii w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
Współpracuje na stałe z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu.

Autor publikacji krajowych i zagranicznych z zakresu nauk medycznych, w szczególności z zakresu farmakologii.
Redaktor naczelny i redaktor wielu czasopism medycznych i farmaceutycznych min. w „Farmaceutycznym Przeglądzie Naukowym„. Autor i współautor książek, w tym najbardziej znanej pozycji pt. „REISHI-nadzieja współczesnej medycyny„. Twórca Polskiej Reishinologii.

Dyrektor Wodzisławskiego Centrum Diagnostyki Obrazowej/BCDO oraz naczelny lekarz Centrum Medycznego i Ośrodka Naukowego „Nadzieja Współczesnej Medycyny”.

Założyciel Grupy dr. A. R. Kwiecińskiego.
Założyciel jedynej w Polsce certyfikowanej placówki INTERNATIONAL COLLAGEN MEDICAL SYSTEM MARMAMAX, która specjalizuje się w leczeniu bólu kręgosłupa i stawów.